Panenské oleje sú naše zdravie

Pravé a domáce. To je heslo, ktorým sa riadime. A čo znamená? Tradičná výroba založená na poctivej práci, kvalitných domácich produktoch a používaní skutočne prírodných surovín. Náš sortiment domácich produktov rozširujeme z oblasti podpory zdravia, a to o výrobu panenských olejov. Sme rodina ako mnoho iných a ani nás neobchádzajú choroby, ktoré na nás zanechávajú svoje stopy v podobe zníženia imunity, aftov, ekzémov, poškodených nechtov, zníženia kvality vlasov a obsahu železa v tele, osteoporózy a iné. Keďže sme už vyskúšali veľa bežných postupov (lieky, masti, čaje), ktoré operatívne pomohli, ale nikdy neodstránili príčinu, len uspali „votrelca“, boli sme stále akoby v začarovanom kruhu. A keď sa začali zdravotné karty našich detí meniť na hrubé romány pre dlhé zimné večery, tak sme si povedali – stačilo. Vyskúšajme aj niečo iné ako klasiku – lieky a masti na predpis. Začali sme študovať, aké procesy sa v ľudskom tele skutočne odohrávajú. Zisťovali sme, čo sú omega 3, 6 ,9 nenasýtené mastné kyseliny, či si ich telo vie vyrobiť alebo získať z potravín a ako vplývajú na ľudský organizmus. Absolvovali sme množstvo odborných konzultácií a seminárov. A to boli prvé kroky k tomu, aby sme rozbehli našu zdravú výroby panenských olejov.

  Panenské oleje sú ideálnou potravinou pre zdravú a pritom chutnú výživu. Mnohým ochoreniam je možné predísť alebo pomôcť ich liečbe už len zmenou návykov v starostlivosti o svoj organizmus. Ale aj posilňovaním imunitného systému, prísunom vitamínov a ďalších látok, ktoré telo potrebuje. Tie sú súčasťou mnohých rastlín, vrátane bylín a najviac sa nachádzajú v ich semenách. Oleje z týchto semien majú vysokú energiu a koncentráciu bioaktívnych zložiek – účinných látok pre zdravý organizmus. Dokonca omnoho vyššiu ako majú rôzne bylinné čaje, výluhy a maceráty.  

Prečo naše panenské oleje

 • Všetky dostupné jadrá a semienka nakupujeme od SLOVENSKÝCH výrobcov. Každému je však jasné, že Arganové orechy a mnoho ďalších, nie je možné pestovať v našich zemepisných podmienkach. Preto ich nakupujeme od overených, dlhoročných predajcov, ktorí sa venujú BIO a NATUR produktom.
 • Správne uskladňujeme jadrá a semienka, aby nedochádzalo k zvyšovaniu ich vlhkosti a tým tvorby plesni a rias.
 • Oleje vyrábame na zákazky, a to vždy 48 hodín pred odoslaním, tak aby boli vždy čerstvé a čo najskôr u zákazníka.
 • Naše oleje produkujeme výlučne mechanickým lisovaním pri teplotách od 30 °C do 40 °C.
 • Tento proces lisovania zachováva v oleji všetky cenné látky, minerály a v oleji rozpustné vitamíny, omega 3, 6, 9 nenasýtené mastné kyseliny a prírodné aromatické látky, ktoré oleju dodajú tú správnu vôňu a chuť.
 • Následne oleje tepelne neupravujeme a ani chemicky nestabilizujeme.
 • Oleje zasadne nerafinujeme a ani nefiltrujeme.
 • Hneď po vylisovaní oleje fľaškujeme do sklenených fliaš, nie plastových, v ktorých ich nechávame prírodne usadiť.
 • Sklenené nádoby používame zásadne tmavé, hnedé. Je to z dôvodu, že zabraňujú prestupu UV žiareniu, ktoré degraduje kvalitu panenského oleja.
 • Po nafľaškovaní olej ihneď uskladňujeme v tmavom a chladnom mieste (chladnička +5 °C až 15 °C). Z tohto dôvodu nie je možné nájsť skutočný panenský olej vo výkladoch a regáloch akýchkoľvek obchodov, lekárňach …
 • Po otvorení je nutné do 14-21 dní olej skonzumovať. Následne dochádza k znehodnoteniu oleja z hľadiska zdravotných účinkov, avšak aj po tejto dobe môže byť použití do jedál (RAW šalátov, dresingov……) ako dochucovadlo.
 • Zásadne nevyrábame väčšie množstvá ako 100 ml, pretože čím častejšie otvárate fľašku, tým rýchlejšie dochádza k degradácii panenského oleja vzdušným kyslíkom.
  Preto neodporúčame kupovať oleje v baleniach 250 ml, 500 ml….., to isté svedčí o neodbornosti výrobcu alebo o klamaní zákazníka, resp. takýto olej je predurčený len do gastronómie!!! 
 • Skutočný panenský olej nie je číry, ako rafinovaný rastlinný olej na varenie a pečenie, ale je čiastočne zakalený. Táto vlastnosť neznižuje jeho kvalitu a účinky.
 • Naše oleje sme nechali otestovať v laboratóriách Štátneho veterinárneho a potravinového ústavu. Oleje prešli laboratórnymi skúškami definovanými zákonom č. 424/ 2012 Z. z., ktorý stanovuje požiadavky na jedlé rastlinné tuky, jedlé rastlinné oleje a výrobky z nich. K nim patria aj chemicko-fyzikálne požiadavky, ako sú: číslo kyslosti, peroxidové číslo, množstvo vody a prchavých látok za stanovených podmienok, množstvo nerozpustných nečistôt a množstvo mydiel. Ďalšou požiadavkou, ktorú stanovuje vyššie uvedený zákon, je mikrobiologické zloženie.

Naše oleje vyrábame z :
     1. Arašidové oriešky
     2. Chia semienka (šalvia hispánska)
     3. Kešu oriešky
     4. Kokos
     5. Konopné semienka
     6. Ľan hnedý
     7. Lieskové orechy
     8. Mak modrý
     9. Makadamové orechy
     10. Mandle
     11. Marhuľové jadrá – horké
     12. Para orechy
     13. Ostropestrec mariánsky
     14. Píniové orechy
     15. Pistácie
     16. Sezam biely
     17. Slnečnicové semienka
     18. Tekvicové (dyňové) semienka
     19. Vlašské orechy

Prajeme upevnenie zdravia s našimi panenskými olejmi!